گزارش ارزیابی رضایت و تعهد کارکنان در حوزه انرژیپرینت خبر

گزارش ارزیابی رضایت و تعهد کارکنان در حوزه انرژی در سال 93 منتشر شد.  این پژوهش با مشارکت برخی از پژوهشگران دانشگاه تهران و سایت دیده بان کسب و کار صورت گرفته شده است. در این گزارش رضایت و تعهد کارکنان در صنعت نفت، آب و برق و پیمانکاران این حوزه ارزيابي شده است.

در اين گزارش كه میانگین عوامل رضایت و تعهد کارکنان در پنج بخش شامل حوزه بالادستی نفت، حوزه پایین دستی نفت، صنعت آب، صنعت برق و پیمانکاران بزرگ حوزه انرژی جمع‌آوری شده، آمده است و میانگین رضایت کارکنان به جز صنعت برق بالای 60 می باشدو تعهد کارکنان در همه بخش ها بالای 62 می باشد. شکل زیر نتایج کلی  این تحقیق را نشان می دهد.

 

 

براساس نتايج حاصل از اين تحقيق، رضایت کارکنان در این حوزه در وضعیت نسبتاٌ قابل قبولی قرار دارد. در کل میزان تعهد کارکنان از رضایت آنها بیشتر است و در تعهد نمره بالاتری کسب کرده‌اند. نکته جالب اینکه کارکنان از نظر احساسی و یا عاطفی دارای تعلق بالایی به سازمان خود دارند ولی تعهد رفتاری آنها در عمل کمتر است.

شایان ذکر است که این گزارش می تواند به عنوان مبنای مقایسه در گزارشات رضایت و تعهد برای اجرای برنامه های تعالی سازمانی و منابع انسانی بکار برود. این گزارش را می توانید از بخش زیر دانلود کنید.


تاریخ ایجاد : سه شنبه - 12 اسفند 1393

facebooktwitterfacebook

فایل های مربوطه

نظر ثبت شده ای یافت نشد. اولین نفر باشید که به این پست نظر می دهید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد . بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند . *