چرا زنان از مردان مدیران بهتری هستند!پرینت خبر

نتایج نظرسنجی گالوپ در ایالات متحده نشان می دهد که کارکنان دارای مدیران زن، نسبت به کارکنان دارای مدیران مرد تعهد بیشتری دارند.

این موضوع کمی عجیب بنظر می رسد. اما در ایالات متحده کارکنان زیردست مدیران زن نسبت به کارکنان دارای  مدیران مرد بیشتر متعهد هستند. همچنین مدیران زن نسبت به مدیران مرد تمایل دارند که خودشان را بیشتر در کار مشارکت داده و درگیر کنند. 41% از مدیران زن در مقایسه با 35% از مدیران مرد در کار متعهدتر هستند. اگر این نتایج صحیح باشد می تواند ادعا کرد مدیران زن متعهدتر از مدیران مرد هستند و به احتمال زیاد کمک بیشتری به موفقیت های فعلی و آینده ی سازمان خود می کنند.

نمودار مقایسه تعهد کارکنان دارای مدیران زن و یا مرد

 

کارکنان دارای مدیران زن امتیاز بیشتری از کارکنان با مدیران مرد دارا هستند.

گالوپ تعهد کارکنان را با استفاده از12 سوال زیر اندازگیری کرده است. در این نظر سنجی افرادی که برای مدیران زن کار می کردند، 26٪ بیشتر از کارکنان با مدیران مرد، با این موضوع موافق هستند  که" کسی در محل کار وجود دارد که مرا برای پیشرفت  تشویق می کند". این نشان می دهد که مدیران زن به احتمال زیاد نسبت به همتایان مردشان در پرورش بالقوه ی دیگران و کمک به تعریف آینده ای روشن برای کارکنانشان پیشی گرفته اند. این بدان معنی نیست که مدیران زن احتمالا همکاران خود را ارتقا می دهند، بلکه نشان دهنده این موضوع  است که زنان نسبت به مردان این اطمینان را به کارکنان می دهند که کارکنان در کارهای فعلی وآینده ی خود پیشرفت می کنند.

 

سوالات ارزیابی تعهد کارکنان

1

انتظاراتی که از من در این شغل وجود دارد برایم مشخص است.

2

 تجهیزات لازم برای کار به من داده می شود.

3

در کارم این فرصت را دارم که آنچه را که می توانم به بهترین شکل انجام دهم.

4

در هفت روز گذشته بخاطر انجام درست کارها تشویق شده ام.

5

رئیسم به من به عنوان یک انسان توجه دارد.

6

در کارم کسانی هستند که مرا برای پیشرفت تشویقم کنند.

7

در کار، نظراتم مورد توجه دیگران قرار می گیرد.

8

اهداف شرکت به من این احساس را می دهد که این شغل مهم است.

9

همکارانم به انجام کارها با کیفیت مناسب توجه دارند.

10

بهترین دوستم در کار است.

11

در 6 ماه گذشته در محل کار کسی با من برای پیشرفت شغلی ام صحبت کرده است.

12

در سال گذشته، فرصت یادگیری و رشد در کارم داشته ام.

 

کسانی که برای مدیران زن کار کرده اند 29٪ بیشتر از کسانی که برای مدیران مرد کار می کنند با این جمله موافقند که" کسی در محل کار برای  پیشرفت شغلی با من صحبت کرده است". این نشان می دهد که مدیران زن بیشتر از مدیران مرد تمایل به ارائه منظم بازخورد به کارکنان خود برای کمک به دستیابی به اهداف و پیشرفت کارکنان دارند.

در نهایت  کسانی که برای مدیران زن کار می کنند 27٪ بیشتر از کسانی که برای مردان کار می کنند با این جمله موافق هستند که "در 7 روز گذشته من به خاطر انجام کارهایم به خوبی مورد احترام و تشویق قرار گرفته ام" . علاوه بر این، تشویق برای پیشرفت از طریق گفتگو درباره عملکرد کاری‌ نشان می دهد که مدیران زن نسبت به مدیران مرد در ارائه بازخورد مثبت به کارکنان به آنها کمک می کند که آنها نسبت به کارهای روزمره شان احساس ارزش کنند. یعنی مدیران زن بهتر از مدیران مرد از طریق تقویت مثبت به مهار قدرت کارکنان خود کمک می کنند.

در مجموع مدیران زن نسبت به همتایان مرد در برقراری روابط با زیر دستانشان ،ایجاد محیط کار مثبت و فراهم کردن فرصت هایی برای پیشرفت در شغل پیشی گرفته اند.

سازمانها بایستی مدیران زن را استخدام کنند و ارتقا دهند.

مدیران زن در ایالات متحده  بیشتر از مدیران مرد، با کارکنان جلسه کاری برگزار می کنند و متعهدتر از همتایان مرد هستند. اگرچه این یافته ها برای افراد تعجب آور است ولی توصیه می شود سازمانها، مدیران زن را استخدام کنند و آنها را ارتقا دهند.

تاریخ ایجاد : دوشنبه - 20 بهمن 1393

facebooktwitterfacebook
  • بهناز کاوندی

    دقت و تمرکز بالای خانومها باعث پیشرفت آنها شده. زیرا با حوصله و دقت بیشتر برروی کار تمرکز میشوند و می توانند در عین واحد چند کار و مورد را آنالیز کنند.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد . بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند . *