شاخص جهانی مهارت های منابع انسانی پرینت خبر

شرکت مشاوره ای هی گروپ  (hay Groups) هرساله گزارشی در زمینه مهارت های منابع انسانی منتشر می کند. این گزارش با عنوان شاخص جهانی مهارت های هی گروپ(Hays Global Skills Index) می باشد. در سال 2014 این شاخص در 31 کشور  بررسی شده است.  گزارش سال  2014 نشان می دهد تقاضا برای نیروی کار ماهر در به دلیل بهبود شرایط اقتصادی جهانی افزایش یافته است و کشورهایی که بازارهایشان در سال گذشته کساد بوده، در سال های آینده وضعیت بهتری خواهند داشت و تقاضا برای نیروی کار ماهر در بسیاری از کشورها احتمالاٌ افزایش می یابد.

معیارهای شاخص جهانی مهارت های هی گروپ

شاخص جهانی مهارت های هی گروپ گروپ، یک مطالعه پیچیده آماری است برای ارزیابی نیروی مار ماهر در 31 کشور است. هفت معیار در شاخص جهانی مهارت های هی گروپ محاسبه می شود.. این 7 مولفه به میزان یکسانی در محاسبه نمره شاخص کل هر کشور نقش دارد. هر مؤلفه میزان فشار عوامل  مختلف بر بازار کار را اندازه گیری می کند.

1. انعطاف پذیری آموزش عمومی 

در اقتصاد امروزی، بالا بردن استانداردهای آموزشی برای پر کردن فاصله مهارتها ضروری است. این معیار بیانگر میزان انطباق سطح آموزش یک کشور  با نیاز شرکت ها است. هر چه نیاز مهارتی شرکت ها بوسیله نظام آموزشی پاسخ داده شود، نمره این شاخص بالاتر خواهد بود.

2. مشارکت و یا تعداد نیروی کار

ورود افراد بیشتر به بازار  نیروی کار راهی برای بهبود عملکرد اقتصاد و بازار کار است. کشورهایی که نرخ مشارکت نیروی کار بالاتر دارند وضعیت بهتری در این زمینه دارند.

3. انعطاف پذیری بازار کار

دولت می تواند با کاهش تشریفات زائد اداری، حذف موانع کاهنده استخدام نقش مهمی در بهبود عملکرد بازار کار ایفا می کند.

4. عدم  انطباق استعداد ها

این معیار فاصله بین مهارتهای مورد نیاز شرکت ها و مهارت های نیروی کار در بازار را نشان می دهد. کسب و کارهایی که با مشکلات جدی یافتن نیروی کار دارای مهارت های لازم باشند نمره پایین تر  گرفته و نمره بالاتر بیانگر صرف زمان کمتر برای یافتن نیروی انسانی با مهارت های مورد نیاز است.

5. میزان دستمزد عمومی

در برخی از کشورها سطح عمومی  دستمزدها بالاست.  نمره بالای این شاخص بیانگر دستمزد عمومی بالاتر در یک کشور است.

6. میزان دستمزد در صنایع با مهارت بالا

بعضی صنایع به کارکنان با مهارت بالاتر نیاز دارند و کمبود مهارت ها، آنها را  آسیب پذیر تر می کند. نمره بالا در این شاخص  نشان می دهد که دستمزد ها در صنایع با مهارت بالا سریع تر از صنایع با مهارت پایین نسبت به گذشته رشد می کند.

7. میزان دستمزد در مشاغل با مهارت بالا

بعضی از مشاغل به آموزش  و تجربه بالا نیازمندند و  مشاغل  با مهارت بالا نامیده می شوند. نمره بالاتر این شاخص، کمبود مهارت در  مشاغل با مهارت بالا را نشان می دهد. 

نمودار زیر شاخص جهانی مهارت های هی گروپ را بصورت کلی بین سال های 2013 و 2014 را نشان می دهد. 

جدول زیر رتبه 32  کشور را بر اساس شاخص جهانی مهارت های هی گروپ در سال 2014 نشان می دهد. در سال 2014 سوئد دارای بهترین رتبه است. ایالات متحده در رتبه 4 . المان در رتبه 5 قرار دارد. کشور بلژیک نیز در پایین ترین رده قرار دارد.

شاخص جهانی مهارت های هی گروپ

رتبه

کشور

رتبه

کشور

1

سوئد

17

فرانسه

2

مجارستان

18

انگلستان

3

اسپانیا

19

اتریش

4

ایالات متحده

20

چین

5

آلمان

21

لهستان

6

روسیه

22

نیوزلند

7

کلمبیا

23

جمهوری چک

8

ژاپن

24

هلند

9

پرتغال

25

دانمارک

10

ایرلند

26

هنگ کنگ

11

مکزیک

27

هند

12

کانادا

28

سوئیس

13

لوکزامبورگ

29

سنگاپور

14

برزیل

30

ایتالیا

15

استرالیا

31

بلژیک

16

شیلی

 
 

توصیه هایی برای  بهبود عملکرد بازار کار

بر پایه یافته های سال  2014 برای بهبود وضعیت کنونی پیشنهاداتی شده است که در ادامه به برخی از آنها اشاره شده است.

1. شرکت ها بایستی با مدیران آموزشی برای تضمین پرورش فارغ التحصیلان با مهارت های مورد نیاز  کسب و کارها همکاری داشته باشند.

  • دولت و سازمان های آموزشی با کسب و کارها کار بایستی همکاری داشته باشند تا فارغ التحصیلان دارای مهارت های مورد نیاز جامعه باشند.  
  • حمایت های مالی از  شرکت های بزرگ یا کوچک، برای تشویق ارائه آموزش های شغلی به کارکنان بایستی انجام شود.
  • دولتها بایستی از رشته هایی  که کمبود متخصص در آنها زیاد است بیشتر حمایت کند. مانند  علوم تکنولوژی، فنی و مهندسی

2.  دولت ها بایستی  با کسب و کارها برای بهبود قوانین کار  با هدف افزایش دسترسی به کارکنان با مهارتهای لازم حمایت کنند.

ورود  افراد بیشتر به بازار کار جزء لاینفک عملکرد بازار نیروی کار است. کشورهایی که بتوانند منبع استعداد خود را گسترش دهند وضعیت رقابتی بهتر  به دست خواهند آورد. با این حال، تعداد نیروی  کار در در اکثر اقتصادهای کلیدی جهان در سال 2014 کاهش یافت است. لذا توصیه می شود:

  • کسب و کارها دنبال راه هایی برای حفظ کارکنان فعلی خود باشند و به آنها کمک کنند که مهارتهای مربوطه را حفظ کنند. شرکت ها همچنین ممکن است نیاز به بازگشت به کار بازنشتگان برای پر کردن فاصله مهارتها داشته باشند.
  • دولت بایستی مشوق هایی را  به کسب و کارها برای گرفتن کارورزان و کارآموزان جوان ارائه دهند، پرداخت یارانه ها به برنامه های آموزشی در راستای آماده سازی کارکنان جوان تر با مهارتهای مورد نیاز صنایع یکی از این برنامه ها است.
  • کسب و کارها باید آماده پیاده سازی استراتژی های منابع انسانی برای حفظ کردن منبع استعداد متمایز باشند. برای مثال برگشت زنان به محل کار بعد از دوره زایمان و نه اخراج انها
  • دولت باید به دنبال انعطاف پذیری بیشتردر قوانین مصوب نیروی کار باشند و  به کسب و کارها این امکان را بدهند نیروی که براحتی  هر دو نوع نیروی کار  کارکنان ثابت و  موقت استفاده کنند.

دولت، کسب و کارها و سیاست گذاران در کشورهای مختلف ممکن است بخشی از توصیه های بالا را اجرا  کرده باشند.  ولی ارزیابی هی گروپ با شاخص جهانی مهارت نشان میدهد تغییرات انجام شده،  به اندازه کافی نبوده است و عدم اهتمام جدی به این 7 شاخص می تواند  منجر به مشکلات بیشتر در بازار کار گردد.


تاریخ ایجاد : دوشنبه - 20 بهمن 1393

facebooktwitterfacebook

نظر ثبت شده ای یافت نشد. اولین نفر باشید که به این پست نظر می دهید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد . بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند . *