5 راهنمایی یک پسر 11 ساله برای والدین کارآفرینپرینت خبر

 

بچه‌های شما می‌توانند با مشغله‌ی شما کنار بیایند اما با نبودن شما، نه.

 

کارآفرینی والدین بدون چالش نمی‌باشد. اما راه‌هایی برای ایجاد تعادل میان والدین خوب بودن و صاحب کسب و کار موفق بودن، وجود دارد.

زمانی که مشغول رسیدگی به امور شرکت و هم زمان بزرگ کردن فرزندان خود هستید، برنامه‌ی زمان‌بندی شده و تعریف شده‌ای وجود ندارد. همه چیز در زندگی شما غیرقابل پیش‌بینی است. احساس گناه برای ساعات کاری طولانی، مسافرت‌های زیاد و از دست دادن فعالیت‌های مربوط به فرزندانتان، ، امری عادی است.

به‌جای اینکه بدنبال ایجاد تعادل کامل بین  دو دنیای متفاوت وجدا از هم  باشید، به این تشخیص برسید که شما فرصت منحصر به فردی برای ترکیب کار و زندگی خانوادگی دارید. تلاش کنید فرهنگ کاری خلق کنید که خانواده و انعطاف پذیری از ویژگیهای آن باشد.اختصاص وقت برای دیدن بازی مدرسه یا بردن فرزندان به محل کار، هر یک میتواند در این فرهنگ معنی داشته باشد.

هنگامی که فرزندان بتوانند بخشی از دنیای شما باشند، چنانچه شما نیز بخشی از دنیای آنها را تشکیل میدهید ,آن‌ها درک بهتری از این‌که چرا شما به سختی کار می‌کنید، خواهند داشت.

در اینجا پنج نکته‌ی مهم از پندهای یک پسر 11 ساله (از زبان خودش) در مورد اینکه چگونه والدین کارآفرین – و فرزندانشان – می‌توانند بین کار و خانواده تعادل موفقی ایجاد کنند، ذکرشده است:

 

 

  1. هر روز برای یکدیگر وقت بگذارید

برخی والدین واقعاً در کسب و کار خود غق می‌شوند یا مرتب در حال مسافرت هستند و زمانی برای سپری کردن با فرزندانشان ندارند. مهم است که هر روز دست‌کم زمان اندکی را با فرزندانتان سپری کنید تا احساس نکنند منزوی شده اند.. اگر می‌توانید فقط 30 دقیقه با آن‌ها بازی کنید، مهم نیست. حتی کمترین میزان می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

 

  1. دنیا را به آن‌ها را نشان دهید

شما باید بچه‌ها را همراه خود به برخی از سفرهای تجاری ببرید تا آن‌ها بتوانند در مورد دنیای تجاری و فرهنگ‌های مختلف بیشتر بیاموزند و برخی مکان‌های شگفت‌انگیز را ببینند. بدین ترتیب، فرصتی صرف زمانی با کیفیت با فرزنذانتان و خلق خاطرات فراموش‌نشدنی خواهید داشت.

 

  1. راه‌اندازی یک دفترکار در خانه

به جای اینکه هر شب ساعت 9:30 محل کار را ترک کنید، یک فضای کاری را در خانه ایجاد کنید، بدین ترتیب می‌توانید هر موقع خواستید کار را رها کنید و در دسترس فرزندانتان باشید و در صورت نیاز به کارهایتان هم برسید. حضور شما به فرزندانتان احساس آرامش می‌دهد چون می‌دانند  هر وقت به شما نیاز داشته باشد، شما آنجایید.

 

  1. ارتباط با فناوری

هنگامی که والدین به سفر کاری می‌روند و نمی‌توانند بقیه‌ی اعضای خانواده را با خود ببرند، می‌توانند با خانواده تماس بگیرند و حتی با فناوری‌های جدید، تماس‌های تصویری با یکدیگر داشته باشند. جدایی خیلی سخت است، اما در تماس بودن اغلب آن را آسان‌تر می‌کند. ده‌ها گزینه‌ی مختلف برای ایجاد این ارتباط توسط تلفن‌های  همراه هوشمند وجود دارد.

 

  1. برقراری یک ارتباط ویژه

هنگامی که باید دور از خانواده باشید، به آسمان نگاه کنید و به آن به عنوان یک پل ارتباطی بزرگ که شما را به خانواده‌تان متصل می‌کند، فکر کنید. به یادآوردن اینکه به همان آسمان، خورشید و ماهی نگاه میکنید که بقیه‌ی  اعضای خانواده، هر  کجا که باشند نگاه میکنند می‌تواند به هر کسی برای عبور از زمان‌های سخت جدایی کمک کند. حقیقت  ساده ایست که هیچ‌کس به آن توجه نمیکند.

 

پیروی از این راهنمایی‌ها، داشتن خانواده‌ای شاد همراه با پیش بردن کسب و کار را برای شما راحت‌تر می‌کند. وقتی والدین بدانند که فرزندانشان راضی هستند، آن‌ها می‌توانند احساس خوبی نسبت به سخت کار کردن و خلق یک زندگی عالی برای کل خانواده داشته باشند.

 

منبع: www.entrepreneur.com

مترجم : حسن عابدینی

 


تاریخ ایجاد : جمعه - 4 دی 1394

facebooktwitterfacebook

نظر ثبت شده ای یافت نشد. اولین نفر باشید که به این پست نظر می دهید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد . بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند . *