چگونه برای شروع مدرسه ها، بین کار و زندگی خود تعادل ایجاد کنیم ؟پرینت خبر

شروع مدرسه بعد از تابستان طولانی، آغاز یک تغییر قابل توجه در روال زندگی خانواده ها است. برای یک  فرد فعال و حرفه ای معمولا در تنظیم حضور در رویدادهای مدرسه، مشق شب، تمرین های ورزشی بچه ها و کار به معنای احتمال تمرکز است.

چه در خانه باشید و چه دفتر کار، داشتن بچه های مدرسه ای مانند تلاش برای نگه داشتن توپ ها روی هواست! کسب و کار به خود را با برنامه های مدرسه تنظیم نمیکند؛ جلسات به صورت عادی ادامه خواهد داشت و مشتریان تماس میگیرند. اگر در حال دست و پنجه نرم کردن با ایجاد تعادل میان کار و فعالیت های مدرسه فرزندان خود هستید، این راهنمایی ها می توانند کمک کنند.

تنظیم یک برنامه

اگر خود، برنامه ریزی فعالیت های خودتان را به عهده دارید، برنامه تان رو مطابق فعالیت های فرزندان خود تنظیم کنید. این به این معناست که در ساعات خواب بچه ها به کارهای خود برسید و بعد از مدرسه می توانید در مشق شب به بچه ها کمک کنید. شما همچنین می تواند صبح ها زودتر و یا تا قبل از آماده شدن بچه ها برای مدرسه به کارهای خود برسید. با استفاده از تلفن همراه است و مختصر تر کردن جلسات، بیشترین استفاده از زمان را هنگام  فعالیت های فوق برنامه بچه ها بکنید.

با این حال، ن باید خواب خود را فدا کنید تا این ساعت اضافه ایجاد شود. کمبود خواب می تواند سطح استرس را افزایش دهد، بر سطح هوشیاری ، تثبیت حافظه و سلامت جسمی تاثیر گذار باشد. اگر در روز هفت ساعت بخوابید کارایی بیشتری خواهید داشت. خبر خوب این است که فرزندان شما خواب بیشتری نیاز دارند، که به شما زمان اضافه ای برای رسیدگی به کارها بدون فدا کردن خواب خودتان میدهد.

تنظیم ساعات کار

اگر شما به اندازه کافی خوش شانس هستید که در محیط کاری انعطاف پذیر مشغول هستید، ممکن است قادر به جابجایی در برنامه خود برای پاسخ به خواسته های خانواده باشید. اگر امکان انجام کار از خانه را دارید، حضور شما در خانه هنگام رسیدن بچه ها مفید خواهد بود. با این حال، برای بسیاری از حرفه ای ها، بچه ها تمرکز آنان را میگیرد. بجای این کار نیز، می توانید صبح ها زودتر به کار روید و عصر ها زودتر به منزل باز گردید، یا ساعات بیشتری در روز های عادی کار کنید تا بتوانید یک روز کامل در هفته را مرخصی بگیرید.

آیا احساس می کنید که زمان کافی را با کودکان خود صرف نمیکنید؟ می توانید ساعت ناهار را با آنها باشید. بسیاری از مدارس ابتدایی گاهی اجازه می دهند فرزندان با پدر و مادر و دوستان خود برای ناهار به هم بپیوندند. این یک راه عالی برای ایجاد زمان بیشتر برای فرزندان در طول سال تحصیلی است.

از بقیه کمک بگیر

 در اطراف شما کمکهای بسیاری وجود دارد ، به خصوص اگر درآمد قابل توجهی داشته باشید. خدمات راننده (سرویس) در بچه ها را به مدرسه می برد. همچنین می توان با استخدام پرستار بچه، بعد از مدرسه بچه را نگهداری کند و در انجام تکالیفش به او یاری رساند. بعضی از مدارس نیز بعد از ساعت مدرسه کودکان را نگه میدارند، که به آنان فرصت تعامل با بچه های دیگر در یک محیط آموزشی را میدهد.

می توانید خرید های خود را به صورت برون سپاری  یا از سایت هایی مانند  TaskRabbitبرای انجام کارهای وقت گیر استفاده کنید، این کمک ها در مراقبت بیشتر شما از کودکانتان کمک میکنند، در نتیجه می توانید وقت بیشتری را برای کمک به بچه ها در مشق شب و داشتن سرگرمی به عنوان خانواده داشته باشید.

برای یک حرفه ای با کسب و کاری جذاب و رو به رشد، تعادل میان خانواده و کار بسیار چالش برانگیز است. خوشبختانه سبک کار منعطف امروزه در کنار تکنولوژی به حرفه ای ها اجازه یافتن تعادل بین خانواده و کار را آسان تر پیدا کنند که هم استرس آنان را کاهش دهد و هم به خانواده استحکام و گرمی بیشتری ببخشد. 

منبع :

 http://www.entrepreneur.com/article/250849

مترجم: محمد پوربازرگان


تاریخ ایجاد : شنبه - 28 آذر 1394

facebooktwitterfacebook

نظر ثبت شده ای یافت نشد. اولین نفر باشید که به این پست نظر می دهید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد . بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند . *