3 نکته مهمی که برای هم راستایی استعدادهای افراد باید بدانیدپرینت خبر

یکی از سخت ترین بخش های رهبریت در یک شرکت پیدا کردن کارمندان با استعداد و قرار دادن آنها در نقش مناسب آنهاست. این ویژگی ها از مهارت ها گرفته تا عملکرد و چشم انداز استراتژیک افراد و بسیاری موارد دیگر که نمی توان آنها را در آمارها آورد را شامل می شود. این تقسیم استعدادها در شرکت و سازمان باید به گونه ای باشد که به بهترین وجه ممکن از پتانسیل های آنان بهره برداری شود. هنگامی که کسب و کاری را راه اندازی می کنید باید بدانید چه کسانی را برای چه مشاغلی باید استخدام کنید. وقتی شما افراد را متناسب با استعدادهایشان به کار نمی گیرید آنها احساس سرخوردگی پیدا می کنند اما اگه افراد در جایگاه مناسب خود به کار گرفته شوند می توانند تأثیرا شگفت آوری در راستای عملکرد مجموعه داشته باشند. مدیران عالی سازمان ها، کارآفرینانی که قصد راه اندازی کسب و کاری موفق دارند و هم چنین مدیرانی که می خواهند به بهترین شکل ممکن از کارمندان خود استفاده کنند لازم است به سه نکته زیر توجه داشته باشند:

  1. اهمیت دیدگاه استراتژیک

از شرکت های کوچک درحال راه اندازی گرفته تا شرکت های بسیار بزرگ چند ملیتی دیدگاه استراتژیک رهبر سازمان بر همه جنبه های کسب و کار تأثیر می گذارد. هنگامی که این دیدگاه به هم سویی در به کارگیری استعداد افراد منتقل می شود، تأثیر خود را بر فرایند به کارگیری سرمایه انسانی، جو سازمانی و هم چنین اهداف تیمی به وسیله درگیرشدن افراد با استعدادهای لازم جهت انجام امور محوله با نقش خود و در نتیجه حداکثرسازی کارایی و اثربخشی آنها خواهد داشت. هنگامی که رهبران درک می کنند چگونه دیدگاه آنها می تواند بر تمامی مراتب سازمان اثر بگذارد، با گذاشتن چشم اندازهای واقع بینانه، قابل دسترسی و چالشی و هم چنین هم سو کردن افراد با این اهداف امکان دسترسی به این اهداف را ایجاد می کنند. در واقع این رهبران به جای اینکه دغدغه ایجاد اجبار برای انجام کارهایی که افراد علاقه ای به انجام آنرا ندارند باشند، به فکر این هستند که افراد در نقش های مختلف کار کردی چگونه می توانند به سازمان در راه رسیدن به اهداف کوتاه و بلند مدت کمک کنند.

  1. هم راستایی استعدادها برای آینده

ایجاد هم راستایی استعدادها، شامل برنامه ریزی موفقیت و مدیریت استعدادهای داخلی، یکی از سخت ترین و مهم ترین نکاتی است که به ثبات سازمان کمک می کند. در مطالعاتی که برروی 500 شرکت برتر دنیا انجام شده است، همه رهبران موفق علاقه به به کارگیری افراد داخل شرکت خود برای پست های مدیریتی و مهم را دارند.  در واقع این مدیریت استعدادهای داخلی و در نتیجه ثبات و آرامش شرکت است که به مدیران عالی توان بهترین انتخاب برای پست هایی را می دهد که افراد مستعد می توانند بهترین عملکرد را داشته باشند. اما مدیریت استعدادها در بلند مدت فقط شامل انتخاب افراد مناسب نمی شود بلکه انتخاب افراد برای پست هایی که بهترین و بیشترین رشد و عملکرد را خواهند داشت می باشد. در مطالعات اخیر برروی شرکت های موفق دنیا دغدغه اصلی مدیران انتخاب و به کارگیری افراد برای بلند مدت در شرکت های آنها می باشد.

  1. به کارگیری ظرفیت های بالقوه افراد

بهترین راه به کارگیری ظرفیت های بالقوه افراد به وسیله عملکرد شغل و دادن بازخور به افراد متصدی آن شغل می باشد. هنگامی که مدیران بتوانند اهداف را به روز رسانده و واقعا به آنها دست یابند می توانند اهداف اولیه راتغییر داده و به افراد نقش هایی را که در آن نقش ها بهترین عملکرد و بازدهی را دارند واگذار کنند. در حدود 65% از کارمندان امریکایی تأثیر بازخور بر عملکرد و هم چنین پوشش نقاط ضعف آنها را بسیار زیاد دانسته اند و توانسته اند عملکرد خود را بهبود ببخشند. مدیران و کارمندان می تواننند به وسیله بازخور360درجه از پتانسیل های به کار گرفته نشده کارکنان و هم چنین جایگاه استراتژیک این استعدادها در راستای دست یابی به اهداف شرکت مطلع شوند. این کار به مدیران توانایی بازآفرینی استراتژی و هم چنین اختصاص مجدد افراد به پست های مختلف و یا به کارگیری افراد جدید جهت پیش بردن شرکت کمک می کند.

منبع: http://www.entrepreneur.com

مترجم: محمد همتی


تاریخ ایجاد : شنبه - 21 آذر 1394

facebooktwitterfacebook

نظر ثبت شده ای یافت نشد. اولین نفر باشید که به این پست نظر می دهید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد . بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند . *