هفت مهارت اصلي كه همه كارآفرينان بايد در آنها استاد شوندپرینت خبر

با تمركز بر مهارتهايي كه در گروه هاي كارآفريني شايع است مي توانيد هويت و واقعيت خود را به عنوان يك كارافرين قدرت ببخشيد.اجازه دهيد كه تعدادي از ساده ترين و به جرآت سرگرم كننده ترين آنها را معرفي كنيم كه هر كارآفريني نياز به بدست آوردن آنها دارد:

2. توانايي عملكرد در رسانه‌هاي اجتماعي

تا چند سال پيش ارتباطات مهماني ها ، ملاقاتها و خوش آمدگويي ها و رويدادهاي اجتماعي بود اما امروزه اين گوشي‌هاي هوشمند شماو چند دقيقه اوقات فراغت ارتباطات را مي سازد. بنابراين كارآفرينان بايد بعضي از تواناييها را در رسانه هاي اجتماعي داشته باشند . در اينجا چند دليل آورده شده است:

گوش دادن- ممكن است شما با خود فكر كنيد كه چيزي براي گفتن در شبكه هاي اجتماعي نداريد اما حتما چيزهايي براي بدست آوردن نياز داريد. مخاطبان هدف شما در شبكه هايي چون توييتر، لينكدين و غيره هستند. پس آيا لازم نيست اين شبكه ها را رصد كنيد؟خارج از مرزها- كارآفرينان رهبر هستند. شما كارهاي باهميت را انجام مي‌دهيد. شما شروع كننده تحركات هستيد. پس به دنيا بگوييد.

ارتباطات- شبكه‌هاي اجتماعي براي محكم كردن ارتباطات با تاثيرگزاران، سرمایه گذاران، ارائه دهندگان خدمات و مشتریان ايجاد شده اند. شما نمي توانيد در همه جا حضوئر فيزيكي داشته باشيد لذا با يك دور در رسانه اي مثل لينكدين مي توانيد از ارتباطاتتان اطمينان حاصل كنيد.

2. توانايي از بين بردن استرس خود

استرس يك واقعيت اجتناب ناپذير است. استرس مي‌آيد و شما بايد براي ملاقاتش آماده باشيد. سعي كنيد با يوگا، بازي بوكس و يا حتي مشت زدن به بالش آن را آزاد كنيد. هنگامي كه با شكست روبرو مي شويد بايد راه مقابله با استرس را بدانيد.

3. توانايي نوشتن اثربخش

شما بايد توانايي نوشتن داشته باشيد نه اينكه حتما با سبك خاصي مانند روزنامه نگاران حرفه اي بنويسيد بلكه بايد بتوانيد افكار گسترده خود را به كلمات تبديل كنيد تا ديگران بتوانند آنها راببينند.

4. توانايي مولد بودن

يك سيستم بهره‌ور پيدا كنيد به آن بچسبيد و كارهاي خود را انجام دهيد. بهره‌ور بودن در واقع آنقدرها هم مشكل نيست. به همين دليل است كه افراد تيزهوش سيستمهاي بهره وري را اختراع كرده اند. يك سيستم كه اساساً راه آسان براي رسيدن به يك كار دشوار است.

5. توانايي تمركز بر روي يك چيز براي مدتي طولاني

توجه براي انسانهاي خردمند و مدرن سخت است. براي گسترش تمركز خود بايد تلاشي عمدي را انجام دهيد. به خاطر داشته باشيد تحقق، دليل محرك براي شروع كسب و كار شما  و درآمد هدف از كسب و كار شماست. پس در مقابل حواس پرتيهاي خود بجنگبد و يك جريان مطلق را در ذهن خود ايجاد كنيد. بعد از مدتي تمركز برايتان به آساني باز كردن قفل گوشي هوشمندتان مي شود.

6. توانايي حرف زدن بطوريكه مردم به شما گوش دهند

دقت كنيد، گفتيم حرف زدن نه صحبت كردن. زيرا صحبت كردن يك هنر است. مردم ميليونها دلار براي صحبت كردن خرج مي كنند. شما براي كارافرين بودن نيازي نيست كه يك سخنران حرفه‌اي باشيد. اما شما بايد كاري كنيد كه صداي شما شنيده شود. حتي اگر صدايتان كم نفس،بلند يا با لهجه باشد  شما مي توانيد و بايد چيزي بگوييد.

در اينجا سه كيفيت قابل حصول براي هدف خوب حرف زدن را ذكر مي كنيم:

بيان آگاهانه- مهم نيست كه شما چه لهجه اي داريد تنها بايد در هنگام سخنراني خود كلمات را آرام و با آگاهي و دقت در لفظ آنها بيان كنيد.

تآثيرگزار- ابتدا براي آنچه كه مي خواهيد بيان كنيد برنامه ريزي كنيد. در مقابل ورود به بحثهايي كه در برنامه شما نبوده است مقاومت نماييد.

با فكر- هرچه بهتر فكر كنيد، بهتر خواهيد توانست حرف بزنيد. مطمئن باشيد در مورد حرفي كه مي زنيد فكر كرده ايد تا بعد با تغيير آن در مشكل گرفتار نشويد.

آن چيزي را كه بايد به افرادي كه لازم دارند بگوييد و آنچه را كه مي خواهيد بدست آوريد.

7. توانايي راحت بودن با ناراحت بودن

عادت كنيد به اينكه احساس بي دست و پايي داشته باشيد. انجام چيزهاي عجيب و غريب مغز شما را به چالش مي كشد و اين موضوع به نفع شماست.

كارافرينان يك خرده فرهنگ اشتباه ، ناشناخته ، ديده نشده، گمنام و عميق هستند. اگر شما مي توانيد اين را بپذيريد و حتي آن را تمجيد كنيد پس شما كد را شكسته‌ايد، وارد صفوف شده‌ايد و يكي از كارآفرينان هستيد.

بعضي ها اصرا دارند كه يك كارآفرين بايد توانايي آزمون تقسيم چند متغيره، نوشتن كد در جاوا اسكيپت و پريدن از آسمان‌خراشها را بدون آنكه صدمه ببيند و چيزهايي مانند اينها را داشته باشد. اما ما قصد اصرار بر چنين استانداردهاي دست نيافتني را نداريم. موفقيت زياد از هر مهارتي و در هر نژاد و مليت و رنگ پوست و مويي مي تواند پديدار شود.

اگر شما هيچ كدام از مهارتهاي ليست بايدها را نداريد شرمنده نشويد. شما انگيزه داريد و اين از هرچيزي براي شروع كليدي ‌تر است.

برويد و كارافريني خود را انجام دهيد.

منبع : http://www.forbes.com

مترجم : ياسمن ضيائي


تاریخ ایجاد : پنجشنبه - 21 آبان 1394

facebooktwitterfacebook

نظر ثبت شده ای یافت نشد. اولین نفر باشید که به این پست نظر می دهید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد . بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند . *