7 کاری که افراد موفق هرگز انجام نمیدهند !!!پرینت خبر

رهبران بزرگ این 7 عادات بد را ندارند و اگر می خواهید شما نیز موفق باشید شما هم باید از این عادت های نادرست دوری کنید.

1. سرزنش شرایط و افراد وقتی که اشتباهي رخ مي دهد

افراد موفق بر آنچه که می توانند با آن وضعیت خود را بهبود ببخشند و یا یک فرصت ایجاد کنند تمرکز دارند . آنها بیشتر وقتشان را برای چیزهایی که نمی توانند تغییر دهند تلف نمی کنند . و زمانی که شکست می خورند ، بجای سرزنش شرایط و افراد پیرامون خود مسئولیت شکست خود را می پذیرند .

2. تمرکز بر کوتاه مدت به جای هدف نهایی خود

اين همواره اشتباه است كه تمركز بسيار زيادي بگذاريم بر آنچه در لحظه پيش روي ماست و در يك نگاه عميق و كلي نگرانه جز كوچكي از يك كار بزرگ است. در حقيقت بهترين كار اين است كه نگاه خود را به دوردست بيفكنيم و اهداف 5 ساله يا ده ساله انتخاب كنيم.

3. گرفتن تعهدات بیش از حد

در واقع بله گفتن به بسیاری از تعهدات، شخصی و حرفه ای ، تاثیر ما را کمرنگ می کند و تقریبا غیر ممکن است که به اهداف نهایی مان برسیم. این بدان معناست که ما باید نه تنها از تعهدات بیش از حد اجتناب کنیم ، بلکه باید برنامه های خود را بررسی کنیم و کارها و فعالیت هایی را که اهمیت خیلی زیادی ندارند حذف کنیم .

4. رقابت به جای همکاری

بله ، زمان هایی وجود دارد که دیگری بازنده شود و شما بتوانید برنده شوید و یا بالعکس. اما قبل از اینکه شما در این طرز فکر گرفتار شوید مطمئن شوید که تمام راه های ممکن برای همکاری را امتحان كرده ايد. این عادتی است که همیشه به درد شما می خورد.

5. گوش ندادن

گوش دادن موثر به دیگران بسیار سخت و فوق العاده مهم است. گوش دادن موثر یعنی به دیگران اجازه دهید از افکار خود صحبت کنند حتی اگر آنها زیردست شما باشند. در بسياري از موارد درست گوش دادن حتي از نصيحت كردن و قضاوت كردن ديگران مفيدتر است و موجب بالابردن اعتماد آنها نسبت به شما مي شود.

6. به تنهايي جلو رفتن

واقعیت این است كه ما هرقدر باهوش و با استعداد باشيم مهم نیست و یا اینکه چقدر کارها را خوب انجام می دهیم، کمک گرفتن، بازخورد، یا حتی یک دیدگاه متفاوت از افراد دیگر همیشه کار ما را بهتر خواهد کرد. همچنین این موضوع به افراد دیگر نیز کمک می کند، زیرا اکنون ما عقاید و دیدگاه ها را به اشتراک و تبادل می گذاریم و تا زماني كه اينگونه عمل كنيم چيزهاي بسياري براي آموختن به دست خواهيم آورد.

7. عدم مراقبت از خود

این راه بسیار آسان است که ساعات زیادی کار کنيد مخصوصا اگر در گرفتن تعهدات بیش از حد اشتباه کرده باشید. این کار را نکنید.غذاي خوب بخوريد،‌ ورزش كنيد،‌ از رابطه هاي مغذي و مفيد بهره ببريد. کار زیاد شما راخسته و تحریک پذیر می کند. بدون داشتن شادي در پيرامون خود احتمال اتخاذ تصميمات درست كمتر خواهد شد. برای اینکه موفق باشید ، شما باید در تمام مراتب مراقب خود باشید.


تاریخ ایجاد : جمعه - 8 آبان 1394

facebooktwitterfacebook

نظر ثبت شده ای یافت نشد. اولین نفر باشید که به این پست نظر می دهید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد . بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند . *