رسالت شرکت شما برای جهان چیست؟!پرینت خبر

هر شرکتی که به مسئولیت اجتماعی شرکت بها میدهد باید از آنچه که BCorps برای تغییر بازی انجام میدهد به وجد آید. BCorps  مدرکی است که به کسب و کارهایی داده می شود که منطبق بر استانداردهای اجتماعی و زیست محیطی، شفافیت و  پاسخگویی باشند.

امروزه بیش از 1000 شرکت در 33 کشور و بیش از 60 صنعت دارای گواهی BCorps هستند و تعداد این شرکت ها به طور مداوم در حال رشد است. دلایل زیادی برای تبدیل شدن به یک BCorps وجود دارد که فقط حفظ جهان نیست. برخی از این دلایل عبارتند از:

  • جذب و درگیر کردن استعدادها
  • پس انداز پول و دسترسی به خدمات
  • متمایز شدن از سایرین
  • شرکت در برنامه ها و کمپین های BCorps

برخی از اقدامات اصلی شرکت های دارای گواهینامه BCorps عبارتند از:

حقوق و دستمزد مناسب برای کارکنان

این را نباید با حقوق و دستمزد حداقلی اشتباه گرفت، یک دستمزد مناسب برای زندگی چیزی است که فرد برای حمایت خود و خانواده اش به آن نیاز دارد. این دستمزد مناسب به نفع کارمندان، کسب و کار، اجتماع و کل اقتصاد است.

رسمی کردن تعهدات خیرخواهانه

کمک به شرکت ها برای ایجاد رابطه ای موثرتر و معنادار تر با موسسات خیریه.

مدیریت منابع و پسماندها

یکی از پرافتخارترین اقدامات کاهش یا جمع آوری آثار کربن از محیط زیست است. کاهش آب، استفاده مجدد و بازیافت در جای ممکن و ... می توانند تفاوت های بزرگی ایجاد کنند.

مدیریت زنجیره تامین

یک شرکت مسئولیت پذیر به لحاظ اجتماعی بودن همچنین به معنای انتخاب تامین کنندگان مسئولیت پذیر اجتماعی است. وقتی شما برای زنجیره تامین خود استانداردهایی در نظر میگیرید، پیغام خود را به کارمندان، مشتریان و جامعه میرسانید که چقدر تعهدات خود به یک شرکت خوب بودن را جدی می گیرید.

چیزی که واضح است آن است که زمانی که رهبران سازمانی اظهار میکنند که به افراد و جامعه اطراف خود اهمیت می دهند، سازمانهای خود را به هر جهت تقویت می کنند. آنها فرهنگی را نه فقط با گفتن بلکه با عمل کردن ایجاد می کنند. حرکت BCorps مشاغلی با کیفیت بالاتر، سرمایه های پویاتر و قوانین موثرتر برای ایجاد تغییر، ایجاد میکنند.

منبع:

http://www.forbes.com/sites/causeintegration/2015/06/10/the-one-thing-your-company-can-do-to-save-the-world


تاریخ ایجاد : چهارشنبه - 8 مهر 1394

facebooktwitterfacebook

نظر ثبت شده ای یافت نشد. اولین نفر باشید که به این پست نظر می دهید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد . بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند . *