18نباید برای موفقیت؟!!!پرینت خبر

بیزینس اینسایدر: وجود افکار منفی در زندگی فرصت­ ها را به هدر می دهد. بنابراین هر هدفی که دارید اعم از اینکه می خواهید کارآفرین شوید و یا کارمندی موفق و غیره، برای موفقیت به 18 نباید زیر توجه داشته باشید.

1)فرار از مشکلات

افراد در مقابل مشکلات دو نوع برخورد دارند. فرار از مشکلات و مواجه با مشکلات. ولی اگر روش شما فرار است، توجه کنید که دیر یا زود، شما جایی برای فرار پیدا نخواهید کرد. بنابراین با مشکلات مقابله کرده و بدون معطلی این کار را به انجام برسانید.

2)بر مشکلات و بدبختی­ها لعنت فرستادن

همه­ ما با مبارزات و شکست­هایی مواجهیم، اگر قادر به تمرکز انرژی خود بر روی یافتن یک راه حل(حتی یک راه حل کوچک) باشید، آنگاه خروج خود را آغاز کرده اید.

3)دروغ گفتن به خودتان

باورها و افکاری که آزادی­های شما را محدود می­کنند نماینده­ حقیقت وجودی شما نیستند، و تنها شما را از تحقق رویاهایتان باز می­دارند. بنابراین به خودتان دروغ نگویید.

4)ترس

این طبیعت انسان است که احساس ترس کند، و بسیاری از ما تمایل به هراسیدن از چیزهایی داریم که قادر به درک آنها نیستیم. در صورتی­که شما قادر به درک ترس­های خود باشید، می­توانید با تمرکز بر خود بر آنها غلبه کنید.

5)منفی نگری

بر خودتان با خوش­بینی و افکار مثبت تمرکز کنید، توجه کنید منفی فکر کردن انرژی ها را می گیرد و حرکت انرژی بخش است.

6)بکار بردن کلمه­ "غیر ممکن است یا نمی شود"

در دستیابی به موفقیت و پیشرفت هیچ مانعی بزرگتر از تلاش نکردن و تسلیم شدن وجود ندارد. کلماتی مانند نمی شود، غیرممکن است مانع حرکت فرد می شود.

7) بدون آمادگی کافی، دست به کاری زدن

اغلب افراد سخت­کوش که به موفقیت دست می­یابند، زمان زیادی را به کار خود اختصاص می دهند. با این وجود داشتن یک برنامه مقدم بر تلاش است. بنابراین اول برنامه ریزی کنید و بعد به تلاش زیاد دست بزنید.

8)بدبینی

بدبینی به سایرین و همه چیز مانع ایجاد ارتباط کارآمد با افراد صادق می شود. به یاد داشته باشید عدم اعتماد فوری به همه خوب است، ولی بدبینی مانع حرکت است.

9)پرداختن به کارهای مختلف و حواس­پرتی

زمان خود را برای به دست آوردن اشیاء پر زرق­وبرق هدر ندهید و تمرکز خود بر روی آنچه قرار دهید که واقعا" در زندگی به آن هدف شماست، صرف کنید.

10)خودخواهی

زندگی افراد واقعا" موفق از بخشش و اهداء، به اشتراک­گذاری، و ستایش ایجاد شده است، نه گرفتن از دیگران، داشتن درخواست­های بیهوده، و انتقاد کردن. بنابراین از خودخواهی و خودبرتر بینی دست بردارید.

11)بیش از حد فکر کردن

بیش از حد فکر کردن در مورد هر چیز خودداری کنید زیرا باعث می­شود تا کارها به شیوه­ی بدتری پیش­رود. به یاد داشته باشید گاهی ما به دلیل بیش از حد فکر کردن فرصت ها را از دست می دهیم.

12)احتکار

هر گونه احتکار روشی ناسالمی بوده و تنها زمان شما را تلف خواهد کرد، خواه احتکار اموال، اطلاعات، فکر و یا پنهان کردن احساسات باشد.

13)انکار

به زندگی خود نگاه کنید و از خود بپرسید که آیا آنچه شما در حال انجام آن هستید واقعا" نشان­دهنده­ حقیقت وجودی درونتان است یا خیر؛ اگر پاسخ شما منفی است، دست از انکار حقیقتی بردارید که شما واقعا" می­خواهید و به آن نیاز دارید.

14)انتقاد

انتقاد کردن آسان است، اما به ندرت مفید است. در مورد تمامی افراد در همه جای دنیا ستایش و تشویق به مراتب قدرتمندتر و با ارزش­تر است.

15)مقایسه خود با دیگران

به یاد داشته باشید، هر کس در موقعیت منحصر به فردی است و در حال مبارزه در عرصه­ نبرد خود می­باشد. از مقایسه­ خود با دیگران بپرهیزید، این کار هرگز سازنده نخواهد بود.

16)به تعویق انداختن کارها

به تعویق انداختن کارها به بیشترین میزان زمان شما را هدر خواهد داد.  این امر به استرس شما می­افزاید و گزینه­های موجود برای حل مشکلات را از شما می­گیرد.

17)شکایت کردن

مسئولیت­پذیری امروز شما اولین گام در انجام کارهای بزرگ در فردایتان خواهد بود. پس از شکایت بیخود از هر چیزی دست بردارید.

18)کمال­طلبی

افرادی که به ندرت دچار اشتباه می­شوند، به ندرت نیز در زندگی خود به کشف و نوآوری می­رسند. به جای جستجو برای کمال­طلبی، زمان را غنیمت شمارید.

منبع: www.businessinsider.com


تاریخ ایجاد : جمعه - 27 شهریور 1394

facebooktwitterfacebook

نظر ثبت شده ای یافت نشد. اولین نفر باشید که به این پست نظر می دهید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد . بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند . *