چین، کشور میلیاردرهای کارآفرینپرینت خبر

بر اساس گزارش پژوهشی پرایوت ولث، در چین بیش از یک میلیون ثروتمند کارآفرین زندگی می‌کنند. دارایی این افراد که در دو دهه‌ گذشته به دست آمده، بیش از یک و نیم میلیون یورو است.

کارشناسان اقتصادی بانک آمریکایی USB در گزارش جامعی درباره‌ میلیاردهای جهان، اعلام کردند که در حال حاضر، تعداد میلیاردرهای آسیایی بیش از میلیاردرهای اروپایی است و به‌ویژه بر تعداد میلیاردرهای چینی هر هفته افزوده می‌شود.

 دارایی این افراد نه از راه ارث، بلکه از طریق راه انداختن کسب و کار، کارآفرینی و سرمایه‌گذاری‌های کلان در رشته‌های گوناگون به دست آمده است.  حجم دارایی این ثروتمندان "خود ساخته" که تعدادشان به ۹۱۷ تن می‌رسد، بین سال‌های ۱۹۹۵ و ۲۰۱۴، بیش از سه و نیم میلیارد دلار بوده است. آمریکایی‌ها، ۴۷ % از این رقم را کسب کرده‌اند. در مقام دوم، متمولین آسیایی قرار دارند که بیش از یک سوم این مبلغ را از آن خود ساخته‌اند. بر اساس ارزیابی کارشناسان بانک USB در ۵ تا ۱۰ سال آینده، میلیونرهای آسیایی گوی سبقت را در کسب ثروت و گردآوری مال از توانگران آمریکایی خواهند ربود.

بیش از یک پنجم از میلیونرهای چینی که به‌طور میانگین بیش از سه و دو دهم میلیارد دلار ثروت دارند، دارایی خود را از راه تولید کالاهای مصرفی به‌دست آورده‌اند و ۱۳ درصد (با میانگین ثروتی بالغ بر دو و هفت دهم میلیارد دلار) از طریق معاملات ملکی و بنای ساختمان‌ها و برج‌های جدید.

افزایش ارزش سهام شرکت‌های چینی در بازار بورس نیز به ثروت این توانگران "خودساخته" افزوده است. در این گزارش هم‌چنین آمده است که فعالیت‌های بازرگانی در دنیای مجازی نیز یکی دیگر از دلایل افزایش شمار متمولان در چین است. برای نمونه "گروه علی‌بابا شرکتی بزرگ در بخش تجارت الکترونیکی جهان است، از جمله‌ی این شرکت‌ها است.

همچنین نتایج این پژوهش نشان می‌دهد که خودروی مورد علاقه‌ی اغلب این میلیاردرهای آسیایی، اتومبیل پورشه‌ ساخت آلمان است!

 


تاریخ ایجاد : شنبه - 9 خرداد 1394

facebooktwitterfacebook

نظر ثبت شده ای یافت نشد. اولین نفر باشید که به این پست نظر می دهید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد . بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند . *